E-mail: Heslo: Registrovat

Jak nakupovat

Jsme rádi, že jste se rozhodli k nákupu snubních/zásnubních prstenů v našem e-shopu snubniprsteny.cz.

Pokud máte prsten/prsteny vybrány, stačí kliknout na daný model, vybrat si velikosti, v případě kamenových prstenů zadat zirkon/briliant a dopsat text požadované rytiny.

Po kliknutí na tlačítko „Koupit“ se objeví seznam vámi požadovaných prstenů spolu s rytinou. Pokud je vše v pořádku, pokračujte, prosím, proklikem tlačítka „Objednat“ a následně vyplňte kontaktní údaje. Stisknutím tlačítka „Doprava“ si vyberete způsob dodání zboží a po prokliku „Ověření“ se vám zobrazí veškeré informace o objednaných prstenech a kontaktní údaje. Vše si prosím zkontrolujte a v případě, že je vše v pořádku, pokračujte kliknutím na tlačítko „Potvrdit“. V opačném případě se vraťte k „Dopravě“, případně ke „Koupi“.

Váhy, které jsou u snubních prstenů uvedené, jsou orientační a platné pro velikost 60, což je průměrná velikost páru snubních prstenů. Cena za celý pár je tedy dle objednávky orientační, +/- , a finální cena Vám bude účtována dle skutečných vah u Vašich velikostí.

Nezapomeňte, prosím, že objednávka se stává závaznou po uhrazení zálohy ve výši 2 000 Kč na účet u České spořitelny, a. s., 2116091329/0800 a to pod Vaším jménem.

Po úhradě zálohy se prsten/prsteny dají do výroby a během 2 až 3 týdnů vám budou dle Vaší objednávky zaslány. Přesný termín Vám bude sdělen e-mailem.

Jak si správně objednat zásnubní prsten

Ačkoliv se to zdá logické, většina mužů nakupujících zásnubní prsteny neví, že každá žena má jinou velikost ruky, tedy i prstů :-)

Většina žen se pohybuje v rozmezí velikostí 50–58 dle měřících kroužků (podle jiného typu značení v rozmezí velikostí 10–18), což odpovídá obvodu prstu 50-58 mm. Samozřejmě se dělají zásnubní prsteny i větší.

V případě, že znáte partnerčinu velikost, můžete prsten rovnou v dané velikosti objednat. I když se přesně netrefíte a velikost nebude zcela sedět na prstu, není pro nás problém prsten ZDARMA zmenšit/zvětšit a to až o 2 čísla. Neplatí to pouze pro více-kamenové prsteny a prsteny s brilianty, kde by mohlo dojít změnou velikosti k poničení umístění kamenů a tím k možnému vypadávání.

Pokud velikost prstenu, prstu nevíte, pak vám poradíme, jak prst změřit.

Nejlepší variantou měření prstu je pomocí měřících kroužků, které mají v každém zlatnictví.

V případě, že prst nemůžete takto změřit, můžete si vyzkoušet některý z partnerčiných prstenů, který nosí na prsteníčku pravé nebo levé ruky, a podle toho, na kterém Vašem prstu dobře sedí, změřit velikost, tzn. obvod vašeho prstu. Co nejpřesněji to lze udělat například pomocí tzv. pomocného měřítka (viz níže), dále pak pomocí provázku nebo proužku papírku. Pokud máte jakýkoliv partnerčin prsten, můžete velikost zjisit pomocí zkušebních kroužků (které stáhnete zde). Bohužel u žádného z těchto způsobů měření nelze garantovat, že zvolená velikost bude zcela správná.

Pomocné měřítko:

  • Stáhněte a vytiskněte si pomocné měřítko a pro jistotu přeměřte pravítkem, zda je každý dílek roven 1 mm. Pokud je měřítko jiné, máte patrně špatně nastaven tisk. Tisk musí být nastaven tak, aby u možnosti “Nastavit podle velikosti papíru” byl text “Bez měřítka”.
  • Pokud je měřítko správně vytištěno, pak jej v rošířeném místě proužku prostřihněte.
  • Omotejte si proužek kolem prstu číslicemi nahoru a zastrčte užší část do prostřihnutého místa.
  • Papírové měřítko by mělo na prstě sedět tak, jako prsten vaší přítelkyně.
  • Velikost odvodíte od místa střetu čárky s prostřiženým místem.

Dále je možné donést do zlatnictví prsten, který partnerka nosí, a nechat si jej změřit na zlatnickém kuželu, trnu, který je přímo určen k měření prstenů. Pak je největší pravděpodobnost, že prsten bude dobře sedět na prstu Vaší partnerky.

Měřící kroužkyMěřící kroužek na prstu

Teď už jen vybrat ten správný prsten a směle požádat o ruku!

Jak si správně objednat snubní prsteny

Klasický snubní prsten se liší od ostatních prstenů tím, že je po celém obvodu stejně široký a partneři mívají v 80 % prsten zcela stejný. U zbývajících 20 % má většinou partnerka prsten zdobnější, a to buď díky rytině, ozdobě, nebo vsazení kamenů, příp. briliantů.

Ve většině zemí a v případě katolického vyznání nosí manželé snubní prsteny na levém prsteníčku. Pokud ovšem pár vyznává pravoslavnou víru, pak nosí prsteny na prsteníčku pravé ruky.

Globálně platí, že u praváků bývají prsty na pravé ruce tlustší a na levé tenčí a je nutné s tím počítat.

Prsten by měl jít nasunout hůře přes kloub, tahem, nikoliv pod tlakem, ale vzadu na prstu by měl být „tak akorát“, aby ani netlačil ani nepadal. Člověk by měl mít sám hlavně dobrý pocit.

Většina žen se pohybuje v rozmezí velikostí 50–60 dle měřících kroužků (podle jiného typu značení velikostí 10–20), což odpovídá obvodu prstu 50-60 mm. Muži mají prsty v závislosti na větších rukou tlustší a pohybují se v rozmezí velikostí 60–70 (podle jiného typu značení velikostí 20–30).

Nejlepší variantou měření prstů je dle měřících kroužků, které mají v každém zlatnictví. Zde si můžete velikost přesně změřit. Navíc, například v případě našich center snubních prstenů, máte možnost si zkusit podobný snubní prsten (ve stejné šířce a tloušťce) přímo na prst a zjistit tak, zda a jak vám vybraný model bude sedět.

Pokud nosíte prsteny (slečny většinou ano), pak je možné dojít do zlatnictví a nechat si změřit velkost prstenu pomocí zlatnického kuželu, trnu. Je nutné ovšem počítat  tím, že většina prstenů je na spodní straně užší než na vrchu. Tzn. že v případě volby snubních prstenů tlustších a širších (více jak 6 mm širokých a více jak 1,8 mm tlustých), musíte objednat velikost o cca 0,5 mm větší.

V případě, že si prsty nemůžete takto změřit, můžete si vyzkoušet změřit velikost prstů například pomocí provázku (proužku papírku) pomocného měřítka, viz níže. Bohužel u tohoto způsobu měření nelze garantovat, že zvolená velikost bude zcela správná.

Pomocné měřítko:

  • Stáhněte a vytiskněte si pomocné měřítko a pro jistotu přeměřte pravítkem, zda je každý dílek roven 1 mm. Pokud je měřítko jiné, máte patrně špatně nastaven tisk. Tisk musí být nastaven tak, aby u možnosti “Nastavit podle velikosti papíru” byl text “Bez měřítka”.
  • Pokud je měřítko správně vytištěno, pak jej v rošířeném místě proužku prostřihněte.
  • Omotejte si proužek kolem prstu číslicemi nahoru a zastrčte užší část do prostřihnutého místa.
  • Papírové měřítko by nemělo být příliš utaženo a to z důvodu kloubu, přes který budete muset prsteny nasadit. Zároveň by měřítko nemělo být příliš na volno.
  • Velikost odvodíte od místa střetu čárky s prostřiženým místem.

I tak se nemusíte bát si prsteny objednat, protože pokud jste měřili jen trochu správně, pak pro nás není problém prsteny zmenšit/zvětšit a to až o 2 velikosti. Neplatí to pouze pro vícekamenové prsteny a prsteny s brilianty, kde by mohlo dojít změnou velikosti k poničení umístění kamenů a tím k možnému vypadávání.

Rarita - největší snubní prsten v ČR

Největší snubní prsten v ČR

Petr David ze Sedlice si dal na zakázku podle velikosti svého prsteníčku vyrobit ze 14karátového zlata snubní prsten o vnitřním průměru 26,5 mm, šířce 5 mm a hmotnosti 7 g. Prsten vyrobila firma BENET GOLD s.r.o. Rekord byl zaevidován v den svatby majitele prstenu pana Davida se slečnou Ivetou Hadravovou v sobotu dne 7. září 2007 v Želivě.